ذهن زیبا

ذهن زیبا
فقط برای امروز به چیزهای نیک می اندیشم.
فقط برای امروز در مورد نیکی ها و خوبی ها صحبت می کنم.
فقط برای امروز به نیکی و مهربانی با همگان رفتار میکنم.
فقط برای امروز از هرکس و هرچیز قدردان و سپاس گزار هستم.
فقط امروز به لذت بردن و احساس شادی از زندگی می پردازم.
__________________________________
کانال تلگرام ملی ذهن زیبا : @zehnezibagroup
کانال تلگرام گیلان : @happyding
اینستاگرام : zehnezibagroup

کتاب معجزه شکرگزاری – روز ششم

شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۵۱ ب.ظکتاب معجزه شکرگزاری
نوشته «راندا برن»
مترجم: وامق عسکری
ویراستار: «غلامحسین سالمی»
نشر صدای معاصرروز ششم :
راز پیشرفت کارها

اگر شما هر فعالیتی، هر هنری، هر مهارتی و هر نظم و ترتیبی را که بر آن تسلط دارید تا آنجا که امکان دارد به پیش ببرید و تا مرزهایی به جلو برانیدشان که پیش‌تر به آن نرسیده بودند، آنگاه آنها را به سرزمین معجزه رهنمون شده‌اید.
تام رابین (۱۹۳۶-) نویسنده

چگونه امکان دارد کسی که در فقر مطلق به دنیا آمده، بی‌هیچ چیزی زندگی را شروع کند و با تحصیلات بسیار کمی که دارد، رئیس جمهور یا فرد مشهوری شود یا یک امپراتوری را بناگذارد و به یکی از ثروتمندان جهان بدل شود؟ و چگونه است که دو نفر که کاری را با هم شروع می‌کنند، یکی‌شان به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابد، حال آنکه دیگری به رغم تلاشی که برای دستیابی به موفقیت به خرج می‌دهد، به نتیجهٔ مهمی دست پیدا نمی‌کند. رابط و حلقهٔ گم شده در دست‌یابی به موفقیت، قدرشناسی است، چرا که براساس قانون جذب، شما باید برای آنچه که دارید سپاسگزار باشید تا موفقیت را جذب کنید. بنابراین بدون قدرشناسی، داشتن موفقیت دایمی غیرممکن است.

برای دستیابی به موفقیت یا رسیدن به چیزهای خوب در کار یا شغل‌تان مانند فرصت‌ها، ترفیع، پول، ایده‌های درخشان، و تشویق باید برای کار یا شغل‌تان سپاسگزار باشید. شما هرچه قدر قدرشناس باشید، فرصت بیشتری برای قدرشناس بودن، به شما داده خواهد شد. بنابراین برای افزایش هر چیزی در زندگی‌تان باید برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید.

هرکسی که برای کارش سپاسگزار باشد، بیشتر به او داده خواهد شد و آن کس که سپاسگزار نباشد، هر آنچه که دارد از او بازپس گرفته خواهد شد.

هنگامی که شما برای کارتان سپاسگزار باشید، به صورت خودکار به کارتان توجه بیشتری خواهید کرد و هنگامی که به کارتان توجه بیشتری نشان می‌دهید، پول و موفقیت بیشتری نصیب شما می‌شود. اگر برای کار خود سپاسگزار نباشید، به صورت خودکار به کارتان توجه کمتری نشان خواهید داد. هنگامی که توجه کمتری به خرج می‌دهید، درآمد کمتری خواهید داشت و در نتیجه در کارتان شاد نخواهید بود و تلاش زیادی نخواهید کرد و کارتان متوقف می‌شود و در نهایت وضع بدتر خواهد شد و کار خود را از دست می‌دهید.

به خاطر داشته باشید آنان که قدرشناس نیستند، هر آنچه که داشته باشند از آنها گرفته خواهد شد.

مقدار قدرشناسی‌یی که به شما عرضه می‌شود دقیقاً متناسب با آن مقدار قدرشناسی‌یی است که شما عرضه می‌دارید. پس در حقیقت خودتان میزان دریافتی‌تان را با میزانی که ارایه می‌دهید، کنترل می‌کنید.

اگر شما بازرگان باشید، ارزش تجارت‌تان براساس شکرگزاری‌تان افزایش یا کاهش می‌یابد. هرچه که نسبت به تجارت‌تان، مشتریان و کارمندان‌تان سپاسگزارتر باشید، تجارت‌تان بیشتر دچار تحول و گسترش می‌شود. زمانی که بازرگانان به جای سپاسگزاری از ادامهٔ کارشان ابراز نگرانی می‌کنند، در کارشان با مشکل روبرو خواهند شد.
اگر شما فرزندانی دارید و کارتان مراقبت از آنها و مدیریت منزل‌تان است، دنبال دلیلی بگردید تا نسبت به وضعیت زندگیِ خود شکرگزار باشید. وضعیت فعلیِ شما یک بار در طول عمرتان اتفاق می‌افتد و هنگامی‌که برای این موقعیت شکرگزار باشید، حمایت بیشتر و لحظات زیباتر و شادیِ فزون‌تری در زندگی‌تان به دست خواهید آورد.

شما باید عاشق کارتان باشید، هرچه که باشد و برای رفتن سَرِ کار اشتیاق نشان دهید. اگر نسبت به کار فعلیِ خود چنین احساسی نداشته باشید، یا اگر این کارِ رویاییِ شما نیست، راه رسیدن به کار موردنظرتان شکرگزاری نسبت به کار فعلی‌تان است.

تصور کنید که شما یک مدیر نامرئی دارید که کارش ثبت افکار و احساسات شما نسبت به کار فعلی‌تان است. فرض کنید که امروز هر جا که می‌روید مدیرتان در حالی که یک کاغذ و قلم هم در دست‌اش دارد، به دنبال‌تان می‌آید. هر بار که شما دلیلی برای سپاسگزار بودن از کارتان پیدا می‌کنید، مدیرتان آن را در دفتر یادداشت ثبت می‌کند. شما باید با پیدا کردن موارد و دلایل بسیار برای سپاسگزاری، مدیرتان را وادارید که در پایان روز لیست بسیار بزرگی از شکرگزاری‌هاتان را به شما ارائه دهد. هرچه لیست بلندتر باشد، مدیرتان می‌تواند نیروی بیشتری را به سوی پول شما، موفقیت کاری، فرصت‌ها، لذت‌ها و احساس رضایت شما جلب بکند.

به تمام چیزهایی بیندیشید که در ذهن خود به خاطر آنها نسبت به کارتان احساس سپاسگزاری دارید. برای شروع، به این حقیقت فکر کنید که شما بیکار نیستید! به این بیندیشید که در حال حاضر چند نفر به دنبال کار می‌گردند و حاضرند برای استخدام شدن دست به هر کاری بزنند. به ابزارهای صرفه‌جویی در وقت بیندیشید مانند تلفن و چاپگر و کامپیوتر و اینترنت که شما از آنها استفاده می‌کنید. به افرادی فکر کنید که با آنها کار می‌کنید و با آن‌ها رفاقت دارید. به افرادی که کارتان را ساده‌تر می‌کنند مثل منشی‌ها، دستیارها، نظافتچی‌ها … به لحظاتی بیندیشید که حقوق‌تان را دریافت می‌کنید و به جلوه‌های دل‌انگیز کارتان بیندیشید.مدیر نامرئی را وادارید تا هر بار که شما برای موردی دربارهٔ کارتان احساس سپاسگزاری می‌کنید، مورد را ثبت کند. به این ترتیب که:
من برای —- بسیار سپاسگزارم.هر اندازه که مدیرتان احساس شما را عمیق‌تر تشخیص دهد، سریع‌تر باعث راهیابیِ نیروی مثبت در زندگیِ شما می‌شود و زندگی‌تان موفقیت‌آمیزتر خواهد شد. ممکن است آن قدر نسبت به وضعیت‌تان در یک روز سپاسگزار شوید که تغییراتی شگرف و سریع متوجه وضعیت کنونیِ شما شود. اتفاقات خوشایند، به گونهٔ تصادفی رُخ نمی‌دهد. بی‌تردید نیروی شکرگزاری در کار است.اگر این تمرین به روزی برخورد می‌کند که شما به هر علت سرِ کار حاضر نیستید، تمرین روز بعد را اجرا کنید و این تمرین را در اولین روزی انجام دهید که سرِ کارتان بازگشتید.

تمرین شماره ۶
راز پیشرفت کارها

۱- گام‌های یک تا سه از تمرین شمارهٔ یک را تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هر کدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسی‌تان را نسبت به آن بنویسید و بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.
۲- امروز، زمانی که سرِ کار هستید، تصور کنید که یک مدیر نامریی دارید که همه جا به دنبال‌تان می‌آید و هر وقت که شما نسبت به چیزی احساس سپاسگزاری کردید، یادداشت برمی‌دارد. تمرین امروزتان این است که تا آنجا که می‌توانید به دنبال چیزهایی باشید که نسبت به آنها احساس سپاسگزاری دارید.
۳- مدیرتان را وادارید تا هر بار که احساس قدرشناسی به شما دست می‌دهد، یادداشتی به این ترتیب بنویسید: من به خاطر —- بسیار سپاسگزارم و تا آنجا که می‌توانید احساس شکرگزاری داشته باشید.
۴- پیش از خوابیدن افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رُخ داده بگویید.


منبع : سایت یک پزشک

http://1pezeshk.com


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی